פסקי דין והצלחות

משרדנו מייצג בעלי דין בתיקים משפטיים מורכבים שמסגרתם נפסקו פסקי דין משמעותיים בבתי המשפט השונים, וביניהם פסקי הדין הבאים (רשימה מדגמית):

ת.א. 018785/01 (י-ם) דניאל דניאלי ואח' נ' מרק רבאב ואח'

פסק דין בעניין תאונת דרכים שכתוצאה ממנה נפגע הולך רגל בן 79 ונגרמו לו נזקי גוף. לנפגע נקבעה נכות אורטופדית בשיעור 20% בגין הגבלה בתנועתיות פרק ירך ימין וצליעה.
חרף גילו של הנפגע, קבע בית המשפט בפסק דינו כידיעה שיפוטית, כי שבר בעצם הירך גורם להתדרדרות חדה ומיידית בתפקודו של המנוח, שהלך לעולמו במהלך ההוכחות, ופסק כי  על הנתבעים לפצות את התובעים בסכום משמעותי ולשאת בהוצאות המשפט ובשכר טרחת עו''ד.

ת.א. 18359/01(י-ם) עזבון המנוחה פאיזה שלבי ארואמה ז''ל ואח' נ' מעיקל עמאד נזיר מוחמד ואח'
ו- ע''א 6093/05 (מחוזי י-ם) עזבון המנוחה פאיזה שלבי ארואמה ז''ל ואח' נ' מעיקל עמאד נזיק מוחמד ואח'

תביעת תלויים בעקבות מותה של אמם המנוחה בתאונת דרכים.  בפסק הדין נפסקו לתובעים פיצויים משמעותיים בגין אובדן תמיכה בתלויים ואובדן שירותי אם ורעיה, כאשר המנוחה הוכרה כמפרנסת העיקרית של בעלה ושמונת ילדיה.
בהמשך, בערעור שהוגש לבית המשפט המחוזי על ידי משרדנו, הוגדל באופן משמעותי סכום הפיצוי שנקבע לתובעים לרבות הוצאות משפט, וערעורם של המשיבים נדחה ע''י ביהמ''ש.

ת.א. 2528/97 (י-ם) רבקה קמחי נ' מלון הוד ואח'

תביעת נזיקין שהוגשה על ידי משרדנו בגין תאונת החלקה בבית מלון, שארעה לתובעת בהיותה בת 55, ושכתוצאה ממנה נגרמה לה נכות רפואית  בגין פגיעה בשורש כף היד.
הנתבעות כפרו באחריותן לאירוע התאונה, ולאחר שנוהלו ההוכחות בתיק, פסק ביהמ''ש כי על הנתבעות חלה חובת זהירות קונקרטית כלפי התובעת, והיא אחראית באופן מלא לקרות התאונה, ופסק לפצות התובעת בסכום כולל שכ''ט עו''ד של 92,000 ש"ח.

ת.א. 13236/06 (י-ם) אורה דוגה נ' מלון שורש בע''מ ואח'

תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתובעת בעקבות תאונה באולם אירועים שבניהולה של הנתבעת, וזאת בעטיה של זוית אלומיניום רופפת שהיתה צמודה למסילה של דלת היציאה מהאולם, אשר התובעת מעדה ונפלה בעת שיצאה ממנה. בית המשפט קבע כי אולם האירועים התרשל והפר את חובת הזהירות כלפי התובעת, וחייב את הנתבעים בתשלום פיצויים לתובעת.

ב''ל 10683/09 (בביה''ד האזורי לעבודה בירושלים) אריה פלדמן נ' המוסד לביטוח לאומי

תביעה להכרה בתאונת עבודה, בעקבות תאונה שארעה לעובד עצמאי, שייצג משרדנו, אשר נפגע לאחר שמעד ונפל בסמוך לתאי הדואר שבבית הדואר הסמוך לביתו, זאת לאחר שמשך דברי דואר אשר הכילו לטענתו, גם דברי דואר הקשורים לעבודתו.
בית הדין הכיר בתאונה כתאונת עבודה שארעה לתובע במהלך ותוך כדי עבודתו, בהסתמך על כך שהתובע התכוון קודם לתאונה להמשיך לאחר מכן בענייני עבודתו.

ע''א 2390/92 (בית המשפט העליון) יהודה גרינשפון נ' עו''ד מנחם שכטר ואח'

פסק דין תקדימי שניתן ע''י בית המשפט העליון בעניין סכסוך ירושה, ובו נקבע שאין לעיזבון עדיפות בגביית חוב של ''יורש חייב'' על פני נושים אחרים, ולא יתכן להשיג עדיפות מלאכותית כזו במסגרת התחשבנות בין היורשים.
 בית המשפט העליון קבע כי ''יורש חייב'' אינו זכאי לקזז חובו לעיזבון כנגד סכומים המגיעים לו מהעיזבון, וכי מוסד הקיזוז אינו קיים במסגרת דיני הירושה.

תמ"ש 17740/02 (י-ם) חווה רובינר נ' לאה מצא ואח'

פסיקה בתביעת ירושה בה נדחתה תביעה שהוגשה נגד הנתבעים אותם יייצג המשרד. בית המשפט קיבל את טענות הנתבעים ודחה את טענות התובעת לבעלות על חשבון בנק משותף עם המנוח, שהיה בן זוגה של התובעת, למעט החלק שהמנוח הוריש לה בצוואתו.

ת.א. 14817-11-10 (י-ם) אוהד חדש נ' א.ס. לה פטיטו בע"מ ואח'

פסק דין בתחום החוזים (שכירות), שבו דחה בית המשפט את תביעת התובע לתשלום פיצויים בגין דמי שכירות ופגיעה במוניטין עקב ביטול הסכם השכירות שבין הצדדים, ואשר בוטל ע''י הנתבעים שהיו מיוצגים ע''י משרדנו, למעט הוצאות דמי שימוש בעבר שהנתבעים הודו בהם.

תמ''ש 012990/03 (י-ם) כהן נ' כהן

פסיקה בתחום המקרקעין- חוזים,  בו ייצג משרדנו את הנתבע בתיק.  בפסק הדין נדחתה התביעה למתן פסק דין הצהרתי על ביטול העברת זכויות במקרקעין שהעביר התובע ללא תמורה לבנו הנתבע.

ה''פ (י-ם) 771/03 חייט שמעון נ' ברזני אליהו

פסק דין בתחום החוזים-מקרקעין בו ניתן צו הצהרתי שלפיו בוטל הסכם השותפות שבין הצדדים, ונקבע כי עסקאות הנדל''ן שעשו ביניהם הצדדים, שנים קודם לכן, כחלק מאותה שותפות, בטלות ומבוטלות.

ת.א. 2645/09 (י-ם) עמי גורבט נ' עמנואל שאול

תביעה למתן צו מניעה במקרקעין.  בפסק הדין ניתן צו הריסה וצו מניעה כנגד הנתבעים שהתגוררו בחלקה סמוכה לחלקת התובעים אותם ייצג המשרד, וזאת על יסוד הטענה כי תוספת הבניה בחלקת הנתבעים נעשתה שלא כדין ובין היתר מסבה לתובעים מטרד ואי נוחות.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/sidkal.co.il/boxes/1.0/system/plugins/01_error_handler/pre.php on line 33

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/sidkal.co.il/boxes/1.0/system/plugins/01_error_handler/pre.php on line 33